Poslední spoj vypraví nejpozději 28. října. Druhé největší německé aerolinky Air Berlin končí

Druhé největší německé aerolinky do konce měsíce definitivně skončí. Zkrachovalá společnost Air Berlin oznámila, že nejpozději 28. října odbaví svůj poslední letecký spoj. Firma požádala o platební neschopnost už v srpnu a provoz do teď udržuje díky vládní půjčce.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecká společnost Air Berlin v insolvenci | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Jednání Air Berlin s konkurenčními aerolinkami Lufthansa a easyJet o vypořádání majetku už se chýlí ke konci. Podle náměstka německého ministra hospodářství Matthiase Machniga se zástupci firem dohodnou už ve čtvrtek, informoval Radiožurnál.

Jakmile Air Berlin vypořádají svůj majetek, včetně třeba práv na odletové a příletové časy na letištích Berlín-Tegel a v Düsseldorfu, musí přestat létat. Proto oznámily i datum 28. října.

Druhá největší německá letecká společnost Air Berlin je v insolvenci. Na provoz jí půjčí německá vláda

Číst článek

Firma vyzvala zaměstnance, aby si hledali práci jinde. Výkonný ředitel aerolinek Thomas Winkelmann už před časem uvedl, že díky jednáním vedení Air Berlin s dalšími firmami má až 80 procent lidí dobré šance uplatnit se jinde.

Od té doby ale britský easyJet projevil zájem o zaměstnance další zkrachovalé společnosti Monarch Airlines ze své domovské země.

Zároveň s Air Berlin ale neskončí její dceřiné společnosti. Charterové aerolinky Niki i regionální společnost LG Walter totiž na rozdíl od Air Berlin nejsou v platební neschopnosti. Mohla by je převzít Lufthansa.

Air Berlin dlouhodobě hospodařily se ztrátou. Skončily, protože největší akcionář - Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů - už je odmítal dál finančně podporovat.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme