Poslední termín pro nahlášení pohledávek ukáže, jak velký je dluh Sazky

Jak velký je dluh Sazky? To se dozvíme dnes. Je totiž poslední termín do kterého mohou věřitelé loterijní společnosti přihlásit pohledávky po lhůtě splatnosti. Dosud věřitelé do insolvenčního řízení přihlásili pohledávky v hodnotě přes 2 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo společnosti Sazka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Jde většinou o desítky firem i jednotlivců, nejčastěji trafikantů, kteří mají u Sazky složené kauce v řádu desítek až stovek tisíc korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Medek o nadcházejícím termínu, do kdy je možné

Předseda Sdružení trafikantů a prodejců tisku Milan Ságner v Ozvěnách dne poznamenal, že to pro ně znamená naději. „Konec nejistoty, že by o kauce přišli. Tady se jeví, že by z toho byli vyvázáni.“ Zdůraznil, že i dnes mohou přijít další přihlášky věřitelů. „Terminálů je cca 2 500.“

Ságner také připomněl, že zájem o místo ve věřitelském výboru ze strany provozovatelů terminálů bude vyplývat až ze zjištěného počtu věřitelů z jejich řad a také podle zjištěné celkové částky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Sdružení trafikantů a prodejců tisku Milan Ságner v Ozvěnách dne

Mezi dluhy se ale ještě neobjevila obří pohledávka za Sazkou v hodnotě asi 8,5 miliardy korun. Občanské sdružení Zelený ostrov, tedy majitel firmy Bestsport, která provozuje O2 arénu, pohledávku za loterijní společností nepřihlásilo, kvůli neshodám mezi podílníky.

Přihlášení pohledávek je přitom klíčové kvůli květnové schůzi věřitelů, která rozhodne o budoucnosti Sazky.

Největší vliv bude mít ten, kdo bude kontrolovat největší díl pohledávek.

Milan Kopp, Tomáš Medek, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme