PPF oddělila na třech trzích od Telenoru sítě do firem CETIN. Obdobný model používá i v Česku

Telekomunikační divize PPF vyčlenila v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku po vzoru Česka od mobilních operátorů Telenor infrastrukturu do oddělených firem CETIN. Operátoři Telenor budou poskytovat služby koncovým zákazníkům, podobně jako O2 v Česku. Sítě budou v jednotlivých zemích spravovat nově vytvořené společnosti CETIN, které spolu s českým CETINem vytvoří skupinu CETIN Group. PPF Telecom Group to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smartphone v ruce byznysmena. (Ilustrační snímek)

Operátoři Telenor budou poskytovat služby koncovým zákazníkům, podobně jako O2 v Česku (ilustrační foto). | Foto: Nordwood | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Na datových a komunikačních sítích skupiny CETIN budou místní mobilní operátoři Telenor i další domácí a zahraniční poskytovatelé, včetně české O2, nabízet zákazníkům hlasové a datové služby, internetovou televizi, videotéku a služby IT a kybernetické bezpečnosti.

Kellnerova PPF Telecom Group vydala dluhopisy za téměř 14 miliard korun

Číst článek

PPF tak využije model, který provozuje v České republice, kde se před pěti lety od O2 oddělily pevné a mobilní sítě a datová centra do CETINu. CETIN služby poskytuje na velkoobchodním základě nejen O2, ale i dalším operátorům na trhu.

„Dobrovolné rozdělení O2 a CETIN, které jsme jako první v Evropě provedli před pěti lety, je důkazem naší schopnosti inovovat a vytrvale hledat nové cesty v podnikání. Středo a východoevropské mobilní operátory působící pod značkou Telenor jsme získali v roce 2018. Za necelé dva roky jsme dokázali využít našich zkušeností a uskutečnit i na těchto trzích stejný krok jako v Česku,“ uvedl akcionář PPF Group a generální ředitel PPF Telecom Group Ladislav Bartoníček.

Předsedou představenstva CETIN Group byl jmenovaný Jan Kadaník, který bude zodpovídat za celkovou strategii skupiny. Dosavadní generální ředitel českého CETINu Juraj Šedivý bude jako člen představenstva a výkonný ředitel odpovídat za řízení a provoz skupiny. Zefektivnění organizace a synergie v regionu podle Šedivého podpoří inovace a zavádění nových technologií, které budou v nadcházejících letech tahounem telekomunikačního sektoru.

PPF Telecom Group je telekomunikační divize investiční skupiny PPF Petra Kellnera. Působí v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, Černé hoře, Maďarsku a Srbsku. Skupina má 17,2 milionu zákazníků a 12.000 zaměstnanců. V účetním roce 2019 měla provozní zisk EBITDA 1,4 miliardy eur.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme