Kellnerův byznys v Maďarsku: PPF prodala čtvrtinu v Telenoru firmě Antenna Hungária

Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera prodala čtvrtinový podíl v maďarské radiokomunikační firmě Telenor, do které patří firmy Telenor Hungary a Telenor Real Estate, společnosti Antenna Hungária. Transakce má umožnit společnosti Telenor Hungary využít synergie s firmou Antenna Hungária, která je dominantním hráčem na maďarském telekomunikačním trhu. PPF to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě. Cenu nezveřejnila.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel a majoritní akcionář společnosti PPF Group N.V. Petr Kellner. | Foto: Salim Issa (reprofoto výroční zprávy) | Zdroj: Výroční zpráva PPF

V holdingové společnosti, která vznikla pro účely společného podniku, vlastní skupina PPF 75procentní podíl a Antenna Hungária zbývajících 25 procent.

Kellnerova společnost PPF koupila televizi Nova. Obchod ji stál zhruba 48 miliard korun

Číst článek

„Tato transakce posílí naši pozici na vyspělém a vysoce konkurenčním maďarském telekomunikačním trhu. Zároveň je v souladu se strategií PPF jako dlouhodobého investora v segmentu telekomunikací ve střední a východní Evropě,“ uvedl akcionář skupiny PPF odpovědný za telekomunikační aktiva skupiny Ladislav Bartoníček.

PPF bude nadále řídit obchodní aktivity maďarského Telenoru, vedení společnosti se nezmění. Společnost Antenna Hungária jako strategický partner obsadí v nově vytvořené holdingové společnosti jedno místo v představenstvu a jedno místo v dozorčí radě.

Dále bude mít Antenna Hungária pozorovatele v představenstvu a dozorčí radě v každé ze společností Telenor Hungary i Telenor Real Estate.

‚Apolitický‘ Petr Kellner se vynořil ze stínu. Jak číst kritiku směřování Evropy od nejbohatšího Čecha?

Číst článek

Antenna Hungária je po desetiletí dominantním hráčem na maďarském telekomunikačním trhu. Hlavními aktivitami firmy jsou telekomunikační služby, celoplošné pozemní televizní vysílání a rozhlasové vysílání.

Skupina PPF převzala aktivity společnosti Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku v červenci 2018.

PPF Arena 1 je přední telekomunikační skupina ve střední a východní Evropě, která konsoliduje investice PPF v telekomunikačním sektoru zahrnujícím firmy CETIN, O2 Česká republika a Telenor CEE.

PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastnila ke konci roku 2018 aktiva ve výši více než 45 miliard eur.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme