PPF hodlá v Moskvě investovat miliardy, stavět chce další kanceláře a luxusní hotel

Investiční skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera chce investovat přes deset miliard rublů (přes 3,7 miliardy korun) do druhé fáze rozšíření kancelářského parku Comcity v Moskvě. Projekt bude zahrnovat dvě kancelářské budovy a čtyřhvězdičkový hotel se 150 pokoji. Zahájení provozu druhé etapy projektu se podle serveru očekává v polovině roku 2022.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel a majoritní akcionář společnosti PPF Group N.V. Petr Kellner. | Foto: Salim Issa (reprofoto výroční zprávy) | Zdroj: Výroční zpráva PPF

Postupná stavba Comcity má mít podle plánů PPF čtyři fáze. Investici bude mít na starosti ruská firma ze skupiny, PPF Real Estate Russia. Informaci přinesl server E15.cz na základě vyjádření mluvčí PPF Zuzany Migdalové.  „PPF bude vlastníkem budovy hotelu stejně jako všech dalších objektů v rámci kancelářského parku Comcity,“ uvedla Migdalová. Hotel ale bude provozovat pod svou značkou Novotel mezinárodní skupina Accor Hotels.

Novým šéfem Home Credit N.V. je belgický finančník Duvieusart. Starat se bude o východ Evropy nebo Čínu

Číst článek

PPF již také hledá nájemce pro nové kanceláře. „V závěru loňského roku proběhly první prezentace pro odborníky, realitní brokery a poradenské firmy. Z tohoto důvodu je zatím předčasné uvažovat o konkrétních jménech,“ doplnila mluvčí PPF. Mezi nynější nájemníky patří podle serveru operátoři Rostelekom a Tele2 nebo firmy Systematika, Oracle a Coca-Cola HBC Russia. V parku pracuje přes 10 tisíc lidí.

Dlouhodobý projekt

Stavbu komplexu Comcity oznámila PPF v roce 2013. Tehdy skupina uvedla, že první fáze projektu bude mít rozlohu 125 tisíc metrů čtverečních a bude stát asi šest miliard korun. Další tři fáze mají přidat dohromady dalších 320 tisíc metrů čtverečních ploch a budou stát asi 17 miliard.

PPF vlastní v Moskvě kromě Comcity administrativní centrum Metropolis a průmyslový park South Gate. V celém Rusku má Kellnerova skupina podle serveru E15 šest realitních projektů.

ČTK, sot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme