Prachatická radnice uvažuje o službách exekutora

Vedení Města Prachatice vystupňovalo snahu využít služeb profesionálního exekutora, který by pomohl úředníkům v boji s neplatiči. Kupříkladu dluhy na nájemném vymáhá Městská správa domů a bytů, ale jedná se třeba o dopravní pokuty nebo nezaplacené poplatky za odpad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Složenky | Foto: F. Tichý

Ovšem dohodu s některou z exekutorských firem podle starosty Prachatic Jana Bauera brzdí finanční nároky exekutorů: "Exekutor má své podmínky a většinou náklady s exekucí spojené vybírá dopředu. Město by tak některé činnosti muselo předplácet a pak očekávat, jak celá exekuce dopadne. Je to nepříjemná věc a mohla by zatěžovat městský rozpočet." Dalším vyjednáváním s adepty na exekutory pro Město Prachatice rada pověřila vedoucího finančního odboru.

V Blatné dluží neplatiči nájemného okolo 70 tisíc korun. Za užívání městského bytu neplatí okolo 11 rodin. Některé dluží městu pár stokorun, jiné tisíce. Radnice se snaží rodiny kontaktovat hned po prvním nezaplacení, většinou se ale podle starosty Josefa Hospergra jedná o neplatiče, kteří dluží městu opakovaně.

Problémům s neplatiči se město snaží vyhnout také zněním nájemní smlouvy. První rok ji nájemníci dostávají na dobu určitou. Pokud během této doby nedojde k jejímu porušení, je smlouva automaticky prodloužena na rok další.

čro čb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme