Praha rekapituluje škody

Rychle a pouze zběžně prohlížejí zatím stavební odborníci budovy v oblastech postižených povodní. Pražské městské části tak chtějí umožnit obyvatelům co nejrychlejší návrat domů. Podle rektora Českého vysokého učení technického Jiřího Witzanyho, který je koordinátorem skupiny 40 statiků, se ale budou muset specialisté na statiku do objektů vrátit a důkladně je prozkoumat. Už teď se ale třeba ví, že se bude bourat lahovický most.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zničený obchod | Foto: Jan Rosenauer

V ulicích hlavního města pokračují úklidové práce. Podle ředitele magistrátu Zdeňka Zajíčka potřebuje město krumpáče s sněhová hrabla na bahno. "Největší nedostatek je rukavic ať už gumových nebo jakýchkoli jiných pracovních protože většina z těch záchranbých týmů pracuje v bahně nebo ve vodě a tam je potřeba dodržet základní hygienické podmínky mimojiné právě aby nedocházelo k odírání končetin, prstů při té práci."

V Lipenci, Radotíně a Chuchli je nedostatek dezinfekčních úklidových prostředků, chloraminu a repelentů.

Lahovický most v Praze 5 bude zbourán. Jeho stav je po povodních kritický. Bližší informace řekl Radiožurnálu mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy Martin Kupka. "Most je i v současnosti uzavřen jak pro autobusovou, tak pro automobilovou dopravu. Už v době před povodněmi tam sloužil v jednom směru most povizorní a než se postaví most nový, tak bude potřeba tu dopravu vyvést po provizorním mostě i v druhém směru."

Stavba dalšího provizorního mostu bude trvat několik měsíců. Motoristy směřující do hlavního města po Strakonické silnici tak čeká objížďka přes Zbraslav nebo Dobřichovice.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Luboš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme