Premiér Paroubek jel podpořit obchod do Brazílie

Schůzkou s prezidentem Luiem Ináciem Lulou de Silvou zahájil premiér Jiří Paroubek návštěvu největší jihoamerické země Brazílie. Hlavním cílem jeho cesty je podpora vzájemného obchodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: AFP

Brazílie je největším obchodním partnerem České republiky v Latinské Americe. V loňském roce náš vývoz do této země prudce vzrostl. Hlavně díky dodávkám motorů Škoda do brazilské pobočky automobilky Volkswagen.

Celý region je v nejlepší fázi hospodářského vývoje za posledních třicet let. Toho chtějí využít i české podniky a přitom podle Jiřího Paroubka navázat na dobré jméno z minulosti. "Je zde dlouhodobá tradice dovozu československých a českých velkých investičních celků. V Brazílii byly postaveny cementárny, cukrovary," nastínil premiér.

K větší expanzi českých podniků na brazilský trh je ale potřeba vytvořit smluvní základnu. Intenzivně se proto připravuje podepsání česko-brazilské dohody o hospodářské a průmyslové spolupráci.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme