Přeprava kamiónů po železnici skončila

Přeprava kamionů po železnici vlaky Rola definitivně skončila. Poslední z nich na trať vyjela v sobotu. Na ukončení provozu vlaků Rola se dříve dohodli ministři hospodářství a dopravy Saska a Česka, a to kvůli drastickému snížení jejich využívání. Nejvýraznější bylo po našem vstupu do Evropské unie, kdy padly celní bariéry. Ani snížení počtu vlaků a pokles ceny za přepravu neobnovily zájem o přepravu kamionů po železnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak RoLa | Foto: Jan Rosenauer

Náměstek ministra dopravy Vojtěch Kocourek doufá, že se vlaky s nákladními auty na železnici opět vrátí. "Samozřejmě je to dlouhodobá záležitost. Bude to spočívat v zavedení výkonového zpoplatnění silnic a dalších kroků, ale já jsem přesvědčen o tom, že ty kroky udělat musíme."

Zastavení přepravy kamionů po železnici se nelíbí občanským iniciativám z českých a německých obcí podél mezinárodní silnice vedoucí přes hraniční přechod Cínovec. Výrazně se totiž zvýšil počet kamionů, které obcemi projíždějí. Proto připravují žaloby k Evropskému soudu do Štrasburku na českou a saskou vládu.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme