Přídavky na děti už měly být vyšší. Klausovo veto zvýšení zablokovalo

Přídavky na děti měly být už od července vyšší. Prezident Václav Klaus ale nedávno celý protikrizový balíček vetoval a poslanci budou muset o zákonu znovu rozhodovat na nejbližší schůzi sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti na lanové přolézačce | Foto: Radana Schaeferová

I kdyby poslanci prezidentovo veto přehlasovali a zákon začal platit, není jasné, jestli by lidé mohli o výplatu sociálních podpor žádat zpětně - norma totiž stanoví, že se dávky zvyšují od 1. července.

Přídavky na dítě by se měly podle zákona zvýšit o padesát korun měsíčně. "Což znamená na 550 korun pro dítě do šesti let, 660 korun pro dítě od šesti do patnácti let a na 750 korun pro nezaopatřené dítě starší patnácti let," vysvětlila mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Štěpánka Filipová.

Podle ní norma zároveň počítá se zvýšením hranice příjmů rodiny, která je rozhodná pro nárok na tuto dávku. "A to ze dvou a čtvrt násobku životního minima rodiny na dvou a půl násobek této částky," upřesnila Filipová.

Zvýhodnění pro rodiny s dětmi by měla platit jen do konce roku 2010.

Zbyněk Zykmund, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme