Příliv pracovní síly z Česka se po úplném otevření německého pracovního trhu nekoná

Německé úřady nezaznamenaly od úplného otevření pracovního trhu výrazně vyšší zájem Čechů o zaměstnání. Právě kvůli výraznému nárůstu zaměstnanců z jiných zemí unie chránilo Německo a Rakousko svůj pracovní trh po maximálně možnou dobu sedmi let od našeho vstupu do Evropské unie. Například úřady v sousedním Bavorsku ale potvrzují, že vyšší zájem Čechů o práci v Německu nezaznamenaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střecha | Foto: Jan Rosenauer

Podle Zděňka Mužíka, předsedy představenstva Hospodářské komory Plzeňského kraje, si už lidé, kteří chtěli v Německu pracovat, zaměstnání na místě sehnali ještě před úplným otevřením trhu.

Bavorský místopředseda vlády a ministr hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie Martin Zeil pro Radiožurnál uvedl, že obavy z otevření pracovního trhu letos v květnu se nepotvrdily:

„Rozhodně nedošlo k žádnému nárůstu nebo náporu pracovníků z žádné země Unie. Větší zájem o práci u nás jsme nezaznamenali. Obavy z příchodu nových pracovních sil k nám tak byly naprosto přemrštěné. To, že se pracovníci a hlavně řemeslníci mohou po Evropě volně pohybovat, pokládáme za něco, co je naprosto normální a vidíme v tom velkou příležitost.“

Václava Marešová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme