PŘÍMÝ PŘENOS: Zpátky na vrchol

Rádio Česko pořádá II. ročník ekonomické konference na téma "Malá země, velká výzva: Zpátky na vrchol".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První ekonomická konference Rádia Česko | Foto: Martim Kutil
Máte možnost prostřednictvím našeho online přenosu celou debatu sledovat. Konference začíná v 9:20 a končí v cca 15:30. Program naleznete zde.

V polovině minulé dekády rostla česká ekonomika v některých čtvrtletích bezmála osmiprocentním tempem. Podobně jako mnoha dalším malým, otevřeným ekonomikám, se jí dařilo surfovat na vlně evropských i globálních úspěchů a zdálo se, že ji jen stěží něco zastaví. Následovala americká finanční, pak světová hospodářská a následně evropská dluhová krize a vše je jinak.

Česko si prošlo recesí a po krátkém nadechnutí poháněném stabilním Německem se bojí dalšího propadu. I ten je ale třeba brát jako příležitost. Podobným výkyvům se totiž ani napříště vzhledem ke struktuře české ekonomiky neubráníme. Rozumná politika nicméně může zajistit, že propady v budoucnu nebudou až tak dramatické. Co konkrétně je třeba udělat, na to budou hledat odpověď čeští a zahraniční experti na 2. ekonomické konferenci Rádia Česko.

Konference je určena pro přední ekonomy, politiky a akademiky zabývající se ekonomikou a zahraničními vztahy. Přizváni k diskuzi ale budou i experti z řad médií a širší veřejnosti.

Roman Chlupatý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme