PŘÍMÝ PŘENOS: Zpátky na vrchol

Rádio Česko pořádá II. ročník ekonomické konference na téma "Malá země, velká výzva: Zpátky na vrchol".

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První ekonomická konference Rádia Česko

První ekonomická konference Rádia Česko | Foto: Martim Kutil
Máte možnost prostřednictvím našeho online přenosu celou debatu sledovat. Konference začíná v 9:20 a končí v cca 15:30. Program naleznete zde.

V polovině minulé dekády rostla česká ekonomika v některých čtvrtletích bezmála osmiprocentním tempem. Podobně jako mnoha dalším malým, otevřeným ekonomikám, se jí dařilo surfovat na vlně evropských i globálních úspěchů a zdálo se, že ji jen stěží něco zastaví. Následovala americká finanční, pak světová hospodářská a následně evropská dluhová krize a vše je jinak.

Česko si prošlo recesí a po krátkém nadechnutí poháněném stabilním Německem se bojí dalšího propadu. I ten je ale třeba brát jako příležitost. Podobným výkyvům se totiž ani napříště vzhledem ke struktuře české ekonomiky neubráníme. Rozumná politika nicméně může zajistit, že propady v budoucnu nebudou až tak dramatické. Co konkrétně je třeba udělat, na to budou hledat odpověď čeští a zahraniční experti na 2. ekonomické konferenci Rádia Česko.

Konference je určena pro přední ekonomy, politiky a akademiky zabývající se ekonomikou a zahraničními vztahy. Přizváni k diskuzi ale budou i experti z řad médií a širší veřejnosti.

Roman Chlupatý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme