Případ 22milionové pokuty pro Česko za Faltýnka opět prověří Evropská komise

Smírčí orgán Evropské unie nepotvrdil 22milionovou pokutu pro Česko za údajný střet zájmů při rozdělování zemědělských dotací. Případ má znovu prověřit Evropská komise.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Faltýnek, ANO | Foto: Filip Jandourek

Údajný střet zájmů při rozdělování zemědělských dotací v Česku má znovu prošetřit Evropská komise. Vyzval ji k tomu smírčí orgán Evropské unie, u kterého Česká republika napadla pokutu od komise. Ta chtěla po Česku zpět 22 milionů korun kvůli tomu, že místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek současně seděl v dozorčí radě Státního zemědělského intervenčního fondu a koncernu Agrofert.

Evropská komise chce po Česku 22 milionů za Faltýnkův střet zájmů u dotací

Číst článek

O výsledku smírčího řízení v Bruselu informoval ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL. „Je to trochu rozhodnutí chytré horákyně, ale jednoznačně se tam nehovoří o tom, že bychom jako Česka republika pochybili. Spíše se tam apeluje na to, aby to DG AGRI (Generální ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova, pozn. red.) ještě opravdu zvážila, jestli je závěr, který udělali, opravdu relevantní.“ Evropská komise nechtěla pro Radiožurnál rozhodnutí smírčího orgánu komentovat.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme