Příprava průmyslové zóny v Kolíně pokračuje

Do konce července se automobilka BMW rozhodne, zda vybuduje svůj závod v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry. Investice automobilky by měla přesáhnout jednu miliardu marek a práci v podniku by našlo více než tři tisíce lidí. Bez ohledu na to, zda právě tento investor do zóny vstoupí, její příprava pokračuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak po jednání vlády řekl ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, v případě odmítnutí ze strany BMW mají o zónu zájem jiní investoři. Podle jeho slov se letos v listopadu předpokládá schválení příslušných územních plánů. Se soukromými vlastníky pozemků je nyní podepisováno více než 170 smluv o smlouvě budoucí kupní. Vykoupeno má být celkem 330 pozemků v rukou soukromých vlastníků. Součástí přípravy průmyslové zóny Kolín - Ovčáry je i řešení jejího dopravního napojení na dálnici D-11. Počítá se také se zajištěním školícího centra pro zaměstnance strategického investora a také se zkvalitněním zdravotnických služeb ve městě.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme