Přišla další liberalizace telekomunikací

Liberalizace telekomunikací pokračuje. Český Telecom uzavřel první ze smluv o možnosti trvalého přesměrování hovorů. Se společností Aliatel se dohodl na přesných podmínkách. Zatím se volbu operátora dělá přímo na telefonu. Tam, kde to lze, zvolíte příslušný kód a voláte v jiné síti. To by ale v dohledné době mělo odpadnout. Na trvalém přesměrování hovorů se už dohodli Telecom a Aliatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telefonní budky | Foto: Jan Rosenauer

"V současné době jednáme s dalšími 5 alternativními operátory, říká mluvčí Telecomu Vladan Crha. O nových službách se nejen jedná, ale také se zkoušejí. "Ta služba umožňuje zákazníkům nastavit si pro různé druhy volání různého operátora, to znamená meziměstsky mohu volat s jedním operátorem, místně mohu volat přes druhou firmu, na internet se mohu připojovat přes firmu třetí." Podle alternativních operátorů jsou právě tyto možnosti nejdůležitější.

Petra Kopecká z Aliatelu je pro maximální zjednodušení celého systému. "Myslím si, že zákazníci, samozřejmě ti, kteří budou chtít ušetřit a budou chtít najít pro sebe nejvýhodnější tarify a nejvýhodnějšího operátora, tak samozřejmě si tu práci dají. odně záleží na tom, s čím operátoři přijdou a jakou nabídku zákazníkům předají."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme