Pro české úklidové firmy budou v Německu závazné tamní tarify

Úklidové firmy z Česka i dalších zemí se v Německu budou muset od příštího roku řídit tamními tarifními sazbami. Německá vláda chce i tento obor ochránit před dumpingovou konkurencí z ciziny. Toto nařízení zatím platilo jen pro oblast stavebnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

úklid | Foto: Test

20 000 německých úklidových firem zaměstnává celkem 850 000 lidí a levná zahraniční konkurence pro ně představovala značnou hrozbu. Ta by měla od počátku roku 2007 pominout, pokud vládní návrh posvětí obě komory parlamentu.

Zahraniční společnosti musejí podle nového nařízení přijmout německé tarifní odměny v této branži za svou minimální mzdu. V tzv. nových spolkových zemích činí hodinová mzda 6,36 eur a na západě dokonce 7,87 eur.

Podnikatelé v oboru si už dlouhou dobu stěžovali, že rozhodujícím kritériem je pro potenciální klienty cena a nikoli kvalita poskytovaných služeb. Ministr práce Franz Müntefering věří, že se toto ochranné opatření podaří rozšířit i na další obory.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme