Pro německé podniky je Česko atraktivnější než Čína, ukázal průzkum

Pro německé podniky je Česká republika atraktivnější lokalitou než Čína. Vyplývá to z aktuálního konjunkturálního průzkumu, který Česko-německá obchodní a průmyslová komora uskutečnila mezi více než 150 firmami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žižkov, Praha. (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Dvě třetiny německých firem podnikajících v České republice považují hospodářské vyhlídky České republiky za stabilní nebo pozitivní, 85 procent respondentů by si Česko znovu zvolilo jako investiční lokalitu.

Optimismus investorů sice ve srovnání s loňským rokem znatelně opadl, nicméně Česká republika představuje z jejich pohledu nejatraktivnější lokalitu pro investice ve střední a východní Evropě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hannes Lachmann, vedoucí oddělení firemní komunikace Česko-německé obchodní a průmyslové komory, ve Světě o jedné

Jedním z podstatných faktorů pro to, že Němci považují Česko za atraktivní loklaitu, je geografická blízkost obou zemí. „Samozřejmě je to i kulturní blízkost. Dalšími faktory jsou členství v EU a kvalifikace zaměstnanců,“ poznamenal vedoucí oddělení firemní komunikace Česko-německé obchodní a průmyslové komory Hannes Lachmann.

Přestože se české hospodářství v poslední době rozhodně nemůže chlubit nejlepšími hospodářskými výsledky, podle Lachmanna není pro německé firmy situace v jiných středoevropských atraktivnější.

Martina Vacková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme