Problémy s nekvalitním benzinem a naftou by měly skončit

V budoucnu bychom už měli u všech čerpacích stanic v Česku nakoupit pouze kvalitní naftu a benzin. Vláda totiž schválila návrh novely zákona, která umožní lepší kontrolu benzinek. Při kontrolách v prvním pololetí letošního roku nevyhovělo normám deset procent pohonných hmot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpací stanice pohonných hmot | Foto: Marián Vojtek

Tento problém by se už ale podle ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana neměl opakovat. Všechny čerpací stanice totiž budou muset mít platné územní rozhodnutí a stavební povolení. Teď řada malých čerpacích stanic tyto podmínky nesplňuje.

"Tato novela má za cíl snížit riziko koupit nekvalitní benzin či naftu, tedy je to jednoznačně ve prospěch ochrany spotřebitelů, a má za cíl vytvořit rovné podnikatelské prostředí."

Po přijetí novely by se tak paliva podle Urbana měla prodávat jen u registrovaných čerpacích stanic. "Všichni, kdo prodávají pohonné hmoty v České republice, budou muset dodržovat stejná pravidla, tedy čerpací stanice budou muset vyhovovat předpisům, které se váží na stavební zákon."

Pokud se podaří novelu prosadit v Parlamentu, mohla by začít platit od poloviny příštího roku.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme