Prodavači se bouří proti povinnému vydávání stvrzenek

Za každý nákup nad padesát korun musí od počátku července zákazník dostat stvrzenku. Většina obchodníků tuto novinku příliš nepřivítala. Přidělává jim totiž práci a také je zdržuje vyplňováním paragonů. Pro zákazníky má ale tato novinka výhody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

registrační pokladna

David Smejkal ze Sdružení obrany spotřebitelů popsal tyto výhody Českému rozhlasu: "Právě zavedení účtenek může udělat trh spravedlivějším. Dříve mnoho prodejců účtenky nevydávalo vůbec a kupující se tak dostával do informační nejistoty a do rizika, že v případě, že účtenku nemá, jeho případná reklamace nemůže být přijata.

Prodejci, ale tvrdí, že s novým zákonem mají jenom problémy. Vypisování paragonů je totiž zdržuje při práci, a mnohdy přichází i o zákazníky. "Pokud někdo chce, samozřejmě mu napíšu paragon, vlastnictví kasy je ale zatím v nedohlednu. Myslím, že zvláště pro stánkový prodej je toto opatření zcela zbytečné," řekla jedna z prodavaček.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme