Prodavači se bouří proti povinnému vydávání stvrzenek

Za každý nákup nad padesát korun musí od počátku července zákazník dostat stvrzenku. Většina obchodníků tuto novinku příliš nepřivítala. Přidělává jim totiž práci a také je zdržuje vyplňováním paragonů. Pro zákazníky má ale tato novinka výhody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

registrační pokladna

David Smejkal ze Sdružení obrany spotřebitelů popsal tyto výhody Českému rozhlasu: "Právě zavedení účtenek může udělat trh spravedlivějším. Dříve mnoho prodejců účtenky nevydávalo vůbec a kupující se tak dostával do informační nejistoty a do rizika, že v případě, že účtenku nemá, jeho případná reklamace nemůže být přijata.

Prodejci, ale tvrdí, že s novým zákonem mají jenom problémy. Vypisování paragonů je totiž zdržuje při práci, a mnohdy přichází i o zákazníky. "Pokud někdo chce, samozřejmě mu napíšu paragon, vlastnictví kasy je ale zatím v nedohlednu. Myslím, že zvláště pro stánkový prodej je toto opatření zcela zbytečné," řekla jedna z prodavaček.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme