Společnost Residomo, které patří přes 43 tisíc bytů OKD, je na prodej. Zájem mají pouze zahraniční fondy

Společnost Residomo, která vlastní více než 43.000 bytů v Moravskoslezském kraji, které dříve patřily OKD, je na prodej. Napsal to ve středu deník Hospodářské noviny, kterému informaci potvrdili nynější majitelé Residoma, investiční fondy Black­stone a Round Hill Capital. Mezi zájemci o Residomo jsou podle listu výhradně zahraniční fondy.

Ostrava (Aktualizováno: 11:36 18. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitelská budova OKD na Prokešově náměstí v Ostravě | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Společnost Residomo (dříve RPG Byty) je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku. „Na základě zájmu od evropských investorů do nájemního bydlení jsme na podzim začali s několika z nich jednat. Vyjednávání stále pokračuje,“ řekl Hospodářským novinám ředitel společnosti Round Hill Capital pro střední Evropu Stan Kubáček.

Šéf vyšetřovací komise chce podat trestní oznámení na Sobotku a Urbana kvůli nevýhodné privatizaci OKD

Číst článek

Cena transakce se podle listu bude zcela jistě pohybovat v desítkách miliard korun. „Ve výroční zprávě Residomo ocenilo svůj nemovitý majetek na 31,7 miliardy korun. Při loňských tržbách 3,3 miliardy korun měla firma čistý zisk 1,2 miliardy,“ uvedly Hospodářské noviny.

Residomo má v majetku někdejší hornické byty, které bývalá společnost RPG Byty získala od své mateřské firmy spoluvlastněné podnikatelem Zdeňkem Bakalou, jež je koupila v roce 2004 spolu s těžební společností OKD. V privatizační smlouvě se zavázala, že v případě prodeje bytů je nabídne přednostně nájemníkům za netržních podmínek. Společnost ale byty neprodávala, zato v roce 2015 změnila majitele celá firma. V roce 2017 se firma RPG Byty přejmenovala na Residomo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme