Vláda do konce roku prodloužila Antivirus A, který firmám poskytuje příspěvky na lidi v karanténě

Vláda v pondělí prodloužila do konce roku firmám příspěvek Antivirus A. Jde o náhrady pro lidi v karanténě. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Maximální částka podpory činí 80 procent z vyplacené mzdy včetně odvodů, přičemž nejvyšší měsíční částka příspěvku na jednoho zaměstnance činí 39 000 Kč.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antivirus A vláda prodloužila do konce roku. Stát z něj poskytuje příspěvky na zaměstnance v karanténě. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Z Antiviru stát poskytuje příspěvky na mzdy od loňského 12. března firmám, na něž dopadla nařízená protiepidemická omezení a koronavirová krize. Naposledy vláda rozhodla o prodloužení Antiviru A v červnu, a to do konce letošního října.

Automobilky a jejich dodavatelé by mohli využití program Antivirus, shodla se tripartita

Číst článek

Čerpat příspěvek mohou ti zaměstnavatelé, jejichž zaměstnancům byla nařízena karanténa anebo izolace z důvodu onemocnění covid-19. Důvodem je fakt, že aktuálně již nejsou platná mimořádná opaření, která by zaměstnavatelům zakazovala jejich ekonomickou činnost. Smyslem celého programu je zmírnění dopadů na zaměstnanost.

Dříve byly tři druhy podpor. Vedle Antiviru A existoval Antivirus A plus, v rámci kterého se propláceli celé mzdy s odvody do 50 000 korun v zavřených provozech. Antivirus B dorovnával při omezení výroby a služeb kvůli výpadku poptávky, personálu či surovin 60 procent náhrady mzdy do 29 000 korun.

Od zahájení programu 6. dubna 2020 do 28. června 2021 bylo v rámci Antiviru podle dostupných informací uzavřeno celkem 74 211 dohod o poskytnutí příspěvku a podpořeno 1,07 milionu zaměstnanců. Vyplaceny byly příspěvky za zhruba 48,7 miliard korun, z toho letos za 18,5 miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme