Projekt školního mléka čekají změny

Stát chce naučit děti pít mléko. Za pomoci rozpočtu Evropské unie proto dotuje mléčné výrobky školákům. Akce školní mléko se ale nerozjela podle původních představ. Předpokládalo se totiž, že děti vypijí mléka čtyřikrát víc, než jak je tomu ve skutečnosti. Ministerstvo zemědělství proto navrhuje úpravu podmínek poskytování dotací na školní mléko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobré mléko je základ | Foto: camembert-country.com

Učitelé často tvrdí, že papírování spojené s prodejem dotovaného mléka školákům je neúnosné. V pražské základní škole Na Smetance to proto vyřešili tak, že celou akci zajišťuje školní jídelna. "Kdyby měla být tíha administrativy na škole, tak by akce školní mléko neměla velký úspěch," potvrzuje ředitelka školy Hana Vítová.

Děti navíc mléko zase tolik nemilují. Rozhodně si ho nekupují každý den. Výsledkem je fakt, že tři čtvrtiny z vyčleněné částky místo na mléko pro školáky zůstávají v pokladně státu a Evropské unie. Děti tak Bruselu za loňský rok ušetřily 150 milionů korun.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme