Prokurista Private Investors čelí obvinění

Bývalý prokurista společnosti Private Investors je podezřelý z toho, že uzavřením smlouvy se společností A. B. Watley připravil klienty Private Investors téměř o miliardu korun. Vyšetřovatel ho obvinil ze zpronevěry. Jak uvedla mluvčí policejního prezidia Ivana Zelenáková, vyšetřování případu nadále pokračuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ačkoli jméno obviněného nesdělila, z obchodního rejstříku vyplývá, že jde o osmadvacetiletého Dušana Tejkala. Někdejší prokurista podle obvinění smluvně umožnil, aby americké A. B. Watley byly dávány do zástavy mimo jiné cenné papíry klientů jeho firmy, kteří k tomu nedali souhlas. Americká společnost obchodující s cennými papíry pak postupně uplatňovala zástavní právo.

Obvinění předcházela několikaměsíční práce kriminalistů ze Služby pro odhalování korupce a závažné hospodářské trestné činnosti. Tento útvar se případem začal zabývat z podnětu Komise pro cenné papíry. Největší domácí obchodník s americkými akciemi Private Investors oznámil před třemi měsíci úpadek.

Bývalý prokurista ale s obviněním ze zpronevěry v žádném případě nesouhlasí. Upozorňuje, že dosud nebyl vyslechnut a věří, že až se tak stane, dosáhne stažení obvinění nebo minimálně jeho překvalifikaci.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme