Protiruské sankce český export neovlivnily. EU ale zvažuje jejich rozšíření

Sankce proti Rusku kvůli dění na Ukrajině na české vývozce příliš nedolehly. Export za prvních 9 měsíců letošního roku se dokonce meziročně zvýšil o 1,4 procenta. Unijní sankční seznam by se ale měl rozšiřovat, aktuálně je na něm 119 lidí a 23 firem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek | Foto: Filip Jandourek

„Jednali jsme pouze o rozšíření sankčního seznamu o jména separatistů v ukrajinské části,“ uvedl dnes v České televizi ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

„To bylo jediné, o čem jsme se bavili, a zadali jsme eventuálně rozšíření tohoto seznamu. Co se týče sektorových sankcí, to zůstává na posouzení situace v prosinci na Evropské radě premiérů,“ dodal Zaorálek.

Europoslanec Petr Mach v České televizi prohlásil, že sankce považuje za pokrytecké.

„Mně připadá, že to potvrzuje slova pana ministra, že sankce jsou vlastně směšné. Jestliže on říká, že my děláme sankce, ale obchod se vlastně zvyšuje,“ řekl Mach.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme