Průměrná mzda se loni zvedla o 8,5 procent

Průměrná hrubá mzda se loni zvýšila o 8,5 procenta. Každý Čech si tedy vydělal průměrně o 1150 korun více než v předchozím roce a bral kolem 14 tisíc 600 korun hrubého. Více než polovinu jeho výdělku ale spolkla inflace: ve skutečnosti se tedy platy zvýšily jen o 3,6 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Průměrná hrubá mzda se loni zvýšila o 8,5 procenta. Každý Čech si tedy vydělal průměrně o 1150 korun více než v předchozím roce a bral kolem 14 tisíc 600 korun hrubého. Více než polovinu jeho výdělku ale spolkla inflace: Ve skutečnosti se tedy platy zvýšily jen o 3,6 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů Českého statistického úřadu. Jeho mluvčí Jana Bondyová dodává, jaké byly rozdíly mezi průměrnými příjmy v jednotlivých krajích. "Tradičně nejvyšší mzda zůstala v Praze - ve výši 18 tisíc 416 korun a nejnižší v Olomouckém kraji 12 483 korun, to znamená stejně jako to bylo před čtvrt rokem."

Markéta Kaclová, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme