Průmyslníci chtějí vládní zakázky vystavovat na internetu

Korupce a veřejné zakázky, malá efektivnost státní správy a podpora obnovitelných zdrojů energie. To byla témata, která čeští průmyslníci probrali na schůzce s premiérem Petrem Nečasem, se kterým se dnes setkali na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas a prezident Svazu průmyslu a obchodu Jaroslav Míl | Zdroj: ČTK

Na předsedu vlády a ministry, kteří ho doprovázeli, padaly desítky dotazů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Míl.mp3

„My nechceme žádnou pomoc od státu, my chceme vytvořit prostředí. Stát musí mít zdravé veřejné finance, efektivní státní správu, musí zamezit korupci, která na nás dosahuje v nemalé míře,“ říká prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl.

Nejvýznamnější představitelé českého průmyslu vyzvali vládu, aby všechny zakázky a smlouvy byly vystaveny na internetu.

„Myslím si, že to co podléhá obchodnímu tajemství z titulu obranné politiky státu je absolutní minimum, možná tak do půl procenta všech uzavřených smluv,“ říká Míl, který bojuje za to, aby se přerozdělovalo minimum:

„Při přerozdělení se vždycky nemálo peněz ztratí. Odhadoval bych to na takových 20 až 30 procent.“

Má pořádání veletrhu smysl?

Pořádání strojírenského veletrhu má podle Jaroslava Míla velký význam.

„Někdy je potřeba ukázat to, co budete prodávat. Ne vždy všechno prodáte přes internet. Je zapotřebí i určité srovnání. Potřebujete se s lidmi potkat, pozeptat se u minulých zákazníků, kteří se na veletrhu pohybují také. Mnohdy také není špatné vidět srovnání na vlastní oči například s konkurencí, která vystavuje ve vedlejším pavilonu nebo ve vedlejším stánku.“

Michaela Vydrová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme