Průmyslová výroba kvůli povodním klesla

Povodně výrazně přispěly ke zpomalení průmyslu. Výroba podniků se v srpnu v porovnání s loňským rokem totiž propadla o 2,8 procenta. Podepsal se na tom i nízký počet pracovních dnů. Podle Davida Marka z Patria finance by se ale produkce snížila i bez těchto vlivů, i když pouze o jedno procento.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmyslová zóna

Jak Marek zdůraznil, povodně nejsou jedinou příčinou slabosti českého průmyslu a jeho problémů v současné době. Těmi klíčovými faktory jsou: horší vývoj ekonomiky Evropské unie, pokles domácí poptávky i vývoj české měny.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Marek: Pokles průmyslové výroby

Srpnový pokles produkce postihl zejména kožedělný průmysl, kde se výroba propadla o výrazných 43,7 procenta. Výroba dopravních prostředků klesla meziročně o 18,8 procenta. Silný pokles zaznamenaly také výroba sportovních potřeb a hraček, výroba strojů a zařízení a potravinářský a tabákový průmysl.

Ani v příštích měsících neočekávají ekonomové příznivý vývoj. Za celý letošní rok se podle Davida Marka zvýší výroba podniků pouze o 4 procenta, což je o 3 procenta méně než loni.

Milan Kopp, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme