Průmyslové zóny jsou stále prázdné. Menší projekty se ale objevují

Kvůli ekonomické krizi zůstávají některé průmyslové zóny stále poloprázdné. Stát ale dál hledá investory a objevují se i případy, že úspěšně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průmyslová zona u Kostelce poblíž dálnice D5

Průmyslová zona u Kostelce poblíž dálnice D5 | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

Průmyslovým areálům se nedaří nalákat ani udržet zahraniční firmy. Na Žatecku od ledna ukončila provoz společnost Panasonic, která propustila téměř šest stovek lidí.

Ondřej Votruba z CzechInvestu ale upozorňuje, že stát už vyjednává s dalšími firmami, u kterých by lidé bez práce mohli opět najít místo.

„Teď je třeba jeden projekt, sice nevelkého rozsahu, v podstatě s nimi pořád jednáme, ale je to čím dál tím jasnější, že by tam nějaký další projekt měl jít,“ říká Votruba.

Všechny lidi podle jeho slov sice nezaměstná, část ale určitě a další část by si mohli vzít firmy, které tam expandují.

Votruba přitom upozorňuje, že pro lepší využitelnost průmyslových zón, kde ještě před ekonomickou krizí měly původně vyrůstat velké továrny, je nutné změnit jejich původní účel.

„Zásadně se změnila struktura projektů, které máme. Měníme to tak, aby majitel zóny měl možnost rozdělit ji třeba na menší části a dát tam menší investory,“ říká Votruba.

Ministerstvo průmyslu a obchodu považuje investice do průmyslových zón za nezbytné. Miliardy korun, kterými stát podpořil více než stovku areálů, se vracejí skrze nová pracovní místa.

Petra Benešová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme