Průzkum: 73 % podniků označilo pád Topolánkovy vlády za špatnou zprávu

Pád vlády označily za negativní zprávu téměř tři čtvrtiny českých podniků. Vyplývá to z bleskového průzkumu Hospodářské komory, kterého se dnes dopoledne zúčastnily více než 2 tisíce společností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hospodářská komora | Foto: Marián Vojtek

Hlasování poslanců o nedůvěře vládě vnímá většina podnikatelů v době ekonomické krize jako neodpovědné a špatné. Potvrdil to i prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl: "Tohle každý občan pozná na své peněžence, na tom, že třeba bude hůř shánět práci. Nebo jeho podnik bude v horší situaci pro přežití v tomto období."

Podle prezidenta Hospodářské komory Petra Kužela jsou podnikatelé zděšeni. Místo životně důležitých opatření k oživení ekonomiky a uvolnění dopadů krize podle něj očekávají kvůli pádu vlády její prohloubení a zastavení stabilizačních a prorůstových opatření:

"Poslanecká sněmovna svým vyslovením nedůvěry české vládě zklamala důvěru českých podnikatelů. Ti čekali na zavedení nových opatření, která mají pomoct překlenout tu nepříjemnost, která se jmenuje hospodářská krize. My jsme v tuto chvíli velmi rozčarováni a smutní, protože ten celý proces se vlastně zastavil."

Tématu jsme se věnovali i v dnešním Radiofóru. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Jitka Hanžlová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme