Rafinérie Paramo končí se zpracováváním ropy, poptávka po naftě je prý nízká

Pardubická rafinérie Paramo oznámila, že do budoucna nebude pokračovat se zpracováváním ropy. To bylo přerušeno už v květnu. Vlastníka rafinérie, společnost Unipetrol, vedla k rozhodnutí špatná makroekonomická situace. V souvislosti s ukončením zpracovávání ropy bude zrušeno 60 pracovních míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubická rafinérie motorových olejů - PARAMO | Foto: Oficiální web společnosti PARAMO

Na vině jsou především nízké marže, malá poptávka po naftě a nadprodukce v rámci Evropy. Asfalty, oleje a maziva bude Paramo dál vyrábět z polotovarů jiných rafinérií.

Společnost v poslední době dosahovala špatných hospodářských výsledků a vzhledem ke stávajícím ekonomickým podmínkám nepočítá se zlepšením situace.

Krok Unipetrolu je logický, protože Paramo bylo dlouhodobě ztrátové, potvrzuje analytik J&T Banky Bohumil Trampota:

„Dalo se to čekat a myslím si, že všichni viděli, v jaké situaci je Paramo, a čekalo se prostě na to, až do toho Unipetrol řízne a až dojde k nějaké restrukturalizaci. Unipetrol má ještě dvě rafinérie. Jedna je v Litvínově a druhá je v Kralupech nad Vltavou. Jedná se o Českou rafinérskou a v té drží Unipetrol 51procentní podíl.“

Propuštěným zaměstnancům se Paramo podle svých slov snaží pomoci s nalezením nového pracovního místa v pardubickém regionu.

Jitka Hanžlová, Renáta Prátová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme