Rebelant Fuksa nastoupil do vedení Českého Aeroholdingu

Do čela Českého Aeroholdingu se dnes postavil bývalý rebelující poslanec ODS a exministr zemědělství Ivan Fuksa. Na starost má mít především privatizaci Českých aerolinií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exministr zemědělství Ivan Fuksa oznámil svoji kandidaturu na předsedu ODS | Zdroj: ČTK

V představenstvu, do kterého ho zvolila dozorčí rada, se ujme pozice druhého místopředsedy. Ve vedení společnosti se tak stane mužem číslo tři.

Kromě křesla místopředsedy ještě zastává funkci pátého vrchního ředitele. Jeho úkolem bude privatizace ČSA. Odborné předpoklady k tomu má.

Řadu let pracoval jako náměstek dvou ministrů financí a do jeho agendy spadaly České aerolinie. Předsedal navíc dozorčí radě Letiště Praha.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jmenování Fuksy a privatizaci ČSA hovořila redaktorka ČRo Jitka Hanžlová

Privatizovat ČSA se stát pokusil už v roce 2009, ale tehdy neuspěl. Evropským dopravcům nyní nabízí 69 procent akcií.

Podmínky pro ostatní aerolinky jsou jiné, odkoupit smí pouze necelou polovinu akcií. Jde o pojistku, která má zaručit, že České aerolinie zůstanou národním dopravcem.

Zájem o ČSA přitom mají spíše právě neevropské aerolinky, Katarská letecká společnost či jihokorejská Korean Air.

Uzávěrka nezávazných nabídek je na konci ledna, těch závazných pak na konci února. Aeroholding by je pak měl posoudit do konce března nebo dubna.

Aeroholdingu, jehož většinový podíl vlastní ministerstvo financí, patří šest společností. Kromě Českých aerolinií jsou to ČSA Services, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling a charterový dopravce Holidays Czech Airlines.

Eva Hanzlová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme