Řecko Čechy táhne víc než loni, kvůli krizi ale někteří stále váhají

Čeští turisté nakupují zájezdy do Řecka ve větší míře než loni. Cestovní kanceláře přesto přiznávají, že ve srovnání s jinými destinacemi není nárůst zájmu tak velký. Někteří turisté vyčkávají, jak se situace vyvine, protože se obávají případných řeckých nepokojů na protest proti ekonomickým škrtům, eventuálně jiných komplikací, které by mohly vzejít z krize v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky pašerácké lodi | Foto: Ondřej Bouda

V cestovních kancelářích se teď Češi stále více ptají na aktuální situaci v Řecku. Dovolená v této zemi je láká, i přesto řada z nich vyjadřuje obavy nad krizí, se kterou se Řecko stále vypořádává. „Oni mají informace z médií o tom, co se děje především v Aténách, tak se ptají, jestli se tato situace opakuje i na ostrovech, kam většina českých turistů létá,“ uvádí Petr Šatný z CK Alexandria. Podle něj je ale na ostrovech klid a turisté se s krizí nemají šanci potkat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Skalický zjišťoval, jak moc se Češi letos chystají na dovolenou do Řecka

Sám Šatný se s krizí setkal jen v televizi a když se na ni ptal. Lidé o ní prý neradi mluví a často odpovídají, že krizi má jejich stát, ne oni. Obavy před nepokoji, nebo dokonce násilím v rekreačních letoviscích jsou podle Šatného proto zbytečné.

Jedinou komplikací se tak může stát případná stávka v letecké dopravě, která by mohla zdržet návrat českých turistů z Řecka. Jiří Cívka z pojišťovny Generali upozorňuje, že pojištění cestovní kanceláře v tomto případě nepomůže.

„To, že letecký přepravce zruší let, není z tohoto pojištění kryto. To pojištění si cestovní kanceláře uzavírají pro případ svého úpadku,“ vysvětluje Cívka a popisuje, jak se v případě takové situace zachovat:

„V prvé řadě bych se jako klient měl obrátit na cestovní kancelář, která by se mnou měla tuto situaci vyřešit, případně kompenzovat. Pojišťovna je v takovém případě připravena cestovní pojištění bezplatně prodloužit po dobu nezbytně nutnou – do návratu do České republiky.“

I když je Řecko v krizi, cenově se zahraničním turistům nepodbízí. Hoteliéři jsou ale vstřícnější a ochotnější, protože si uvědomují, že se bez zahraničních hostů prostě neobejdou.

Jaroslav Skalický, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme