Řecko musí zrychlit reformy, jinak mu Evropané už možná nepůjčí

Zadlužení Řekové musejí zrychlit reformy svojí ekonomiky. V opačném případě jim už státy platící eurem možná nebudou chtít půjčit další peníze. S odvoláním na vysoce postavené zdroje to napsal řecký deník Kathimerini. Schodek řeckého rozpočtu za loňský rok je přitom podle nových čísel ještě vyšší než se až dosud čekalo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akropolis, Atény

Akropolis, Atény | Foto: Fotobanka stock.xchng, Vangelis Thomaidis

Řecká vláda musí co nejdřív uvolnit podmínky pro podnikání a provést další hluboké reformy. Týká se to třeba lékařů nebo právníků. Podnikání v těchto oblastech je v Řecku velmi přísně omezeno. Advokát z Athén tak třeba nesmí zastupovat klienta v případě, který se odehrál v Soluni.

Podle ekonoma Yannise Stournarase by liberalizace těchto a dalších odvětví zvýšila výkon řecké ekonomiky skoro o pětinu. Řecké vládě se ale snaha o uvolnění trhu kvůli odporu řady zájmových skupin moc nedaří.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme