Řecký prezident pokračuje v jednáních o státním dluhu

Řecký premiér Jorgos Papandreu se po návštěvě Německa a Lucemburska setkal v Paříži s francouzským prezidentem Nikolasem Sarkozym. Schůzce dominovalo jedno téma - současné obrovské dluhy a značný rozpočtový deficit jihoevropské země.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecký předseda vlády George Papandreu.

Řecký předseda vlády George Papandreu. | Zdroj: ČTK

Ještě před setkáním s řeckým premiérem konzultoval francouzský prezident Nicolas Sarkozy telefonicky společný postup s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Pak Jorgose Papanedrea ujistil o solidaritě zemí eurozóny . Řekl, že hlavní aktéři na evropské scéně jsou rozhodnuti udělat všechno proto, aby Řecko nezůstalo v izolaci. Zejména zdůraznil, že je nutné se společné postavit proti spekulantům, kteří krize v Řecku zneužívají.

Sarkozy sice mluvil o opatřeních, která vypracovaly země eurozóny, ale nechtěl být konkrétní. Řecký premiér v Paříži opakoval, že dává přednost řešení v rámci Evropy, teprve kdyby toto selhalo, obrátil by se s žádostí na Evropský měnový fond. Z Francie odletí Jorgos Papandreu do USA, kde se setká s prezidentem Obamou.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme