Řecký prezident pokračuje v jednáních o státním dluhu

Řecký premiér Jorgos Papandreu se po návštěvě Německa a Lucemburska setkal v Paříži s francouzským prezidentem Nikolasem Sarkozym. Schůzce dominovalo jedno téma - současné obrovské dluhy a značný rozpočtový deficit jihoevropské země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecký předseda vlády George Papandreu. | Zdroj: ČTK

Ještě před setkáním s řeckým premiérem konzultoval francouzský prezident Nicolas Sarkozy telefonicky společný postup s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Pak Jorgose Papanedrea ujistil o solidaritě zemí eurozóny . Řekl, že hlavní aktéři na evropské scéně jsou rozhodnuti udělat všechno proto, aby Řecko nezůstalo v izolaci. Zejména zdůraznil, že je nutné se společné postavit proti spekulantům, kteří krize v Řecku zneužívají.

Sarkozy sice mluvil o opatřeních, která vypracovaly země eurozóny, ale nechtěl být konkrétní. Řecký premiér v Paříži opakoval, že dává přednost řešení v rámci Evropy, teprve kdyby toto selhalo, obrátil by se s žádostí na Evropský měnový fond. Z Francie odletí Jorgos Papandreu do USA, kde se setká s prezidentem Obamou.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme