‚Je problém najít odpovídající zaměstnance.‘ RegioJet zruší u části autobusových linek služby stevardů

Cestující na některých autobusových linkách společnosti RegioJet se budou muset obejít beze služeb stevarda či stevardky na palubě autobusu. Firmě se nedaří pozice stevardů obsazovat, uchazečů je málo. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Na vybraných vnitrostátních linkách proto nahradí stevarda samoobslužný servis.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do začátku září zavede RegioJet samoobslužný servis na vnitrostátních autobusových linkách. (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK/Šimánek Vít

Kávu nebo čaj zdarma si budou cestující moci připravit v kávovaru, k dispozici budou mít i stojan s denním tiskem. Stejný samoobslužný servis funguje na mezinárodních linkách IC Bus, které RegioJet provozuje pro Deutsche Bahn.

Nové sezónní linky, posílená kapacita a frekvence spojů. Začíná platit letní jízdní řád

Číst článek

„Stejně jako ostatní zaměstnavatelé máme dlouhodobě problém najít odpovídající zaměstnance. Není proto dlouhodobě možné obsadit všechny spoje stevardy. Absolutní prioritou je pro nás zachování vysokého rozsahu palubních služeb na všech našich linkách,“ uvedla Ivana Kašická, ředitelka autobusové a vlakové dopravy RegioJet.

Do začátku září zavede RegioJet samoobslužný servis na autobusových linkách Praha – Plzeň, Praha – Liberec, Praha – Chomutov/Jirkov/Most, Praha – Jihlava – Brno, Brno – Ostrava, Brno – Zlín a Olomouc – Zlín. Na ostatních vnitrostátních linkách, mezinárodních spojích a ve vlacích se systém obsluhy měnit nebude.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme