Rekordní jackpot ve Sportce láká. Pravděpodobnost výhry je ale minimální

V loterii Sportka se dnes hraje o rekordní superjackpot. Sázející mají možnost vyhrát 263 miliony 300 tisíc korun. Počet lidí, kteří po výhře touží, proto roste.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze - české bankovky | Foto: Ladislav Bába

Každý týden prosázejí zájemci vysoko přes sto milionů korun. Pravděpodobnost výhry je ale podle prorektorky pro vědu a výzkum VŠE Stanislavy Hronové minimální.

„Pravděpodobnost, že vyhrajeme v prvním pořadí, tedy, že uhodneme všech 6 čísel, která jsou tažená, je jedna ke 14 milionům. Je to takové číslo, že za desetinnou čárkou je platná cifra až na osmém místě, takže prakticky nula,“ řekla Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o sázení natočila redaktorka Eva Rajlichová.

„Tahy jsou nezávislé, takže pravděpodobnost je stejná v jednom a pak v druhém tahu,“ dodala.

Společnost Sazka nasadila k superjackpotu ještě prémii 100 milionů korun. Proto se aktuálně hraje o tak vysokou částku.

Že zájem lidí o sázení při rekordním jackpotu stoupá, vnímají i v trafikách, kde mají příslušné terminály. Potvrdil to i Pavel Sediger z trafiky na Vinohradské ulici v Praze. V minulosti se mu prý stalo, že u něj zákazník vyhrál přes sto tisíc. Peníze si však výherce neodnesl.

„Já ty velké výhry nevyplácím, takže si je jdou vyzvednout jinam,“ podotýká Sediger.

Primář z oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor se snaží vysvětlit, kde se touha po snadné výhře v lide bere.

„To je takový atavismus nebo taková primitivní lidská touha něco levně, zadarmo a snadno získat. Ovšem na tohle primitivní uvažování nasedá velmi rafinovaná reklama, která masíruje veřejnost horem dolem a slibuje jí přímo nebo nepřímo bůhvíco. A nakonec veřejnost dostane houby a bohatnou akorát provozovatelé hazardu,“ říká psychiatr.

Nikola Bojčev, bre, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme