Česko 1:0 Rakousko

Resort financí prý úmyslně vytváří státní rozpočet, který počítá s růstem HDP

Ministerstvo financí záměrně počítá s růstem české ekonomiky, i když realita bude zřejmě jiná. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekla ekonomka a politoložka Ilona Švihlíková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo financí. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Šéf resortu financí Miroslav Kalousek totiž prosadil rozpočet s dvouprocentním růstem, ve vysílání Radiožurnálu přitom před několika dny řekl, že česká ekonomika bude letos stagnovat nebo dokonce o dvě procenta klesne. Ilona Švihlíková vidí v nadsazování čísel jasný úmysl.

„Výše té chyby je příliš velká. Skutečně si myslím, že je to záměr. Jednoduše proto, aby se dala prosadit ještě drastičtější opatření a aby se řeklo, ‚podívejte se, stát nemá zdroje, je potřeba pokračovat v privatizaci‘. A tady si dosaďte libovolně zdravotnictví, školství, sociálních systémů. Skutečně si myslím, že i když se pohybujeme ve velké míře nejistoty, tak tam je ta záměrná úvaha,“ řekla Švihlíková

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme