Další podnik na černou listinu? USA plánuje uvalit restrikce na největšího čínského výrobce čipů

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje uvalení obchodních restrikcí na největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC). Informují o tom server CNBC a agentura Reuters s odvoláním na představitele amerického ministerstva obrany. Spojené státy tak stupňují svůj tlak na čínské technologické podniky.

Washington / Peking Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítačové čipy (ilustrační foto)

USA zvažují uvalení obchodních restrikcí na největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (ilustrační foto) | Foto: PublicDomainPictures | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mluvčí Pentagonu podle Reuters uvedla, že ministerstvo obrany nyní ve spolupráci s dalšími úřady rozhoduje o tom, zda je zapotřebí firmu SMIC zařadit na obchodní černou listinu. Americké podniky by v takovém případě nesměly čínské firmě dodávat své produkty bez získání licence.

USA zpřísňují sankce proti Huawei. Podle Pompea změna pravidel zabrání čínské firmě obcházet restrikce

Číst článek

Na černé listině se nyní nachází více než 275 čínských podniků. Trumpova administrativa tuto listinu často využívá, aby vytvořila tlak na klíčová čínská odvětví, píše Reuters. Loni Washington na černou listinu zařadil například čínského výrobce telekomunikačních zařízení Huawei.

Společnost SMIC uvedla, že ji zpráva o možných restrikcích šokovala. Dodala, že je připravena s americkými úřada jednat a že doufá ve vyřešení jakéhokoliv nedorozumění.

Americké úřady podle médií zkoumají, zda SMIC hraje roli v čínském vojenském výzkumu, to však firma popírá. „Nejsme v žádném spojení s čínskou armádou,“uvedla SMIC. Dodala, že její produkty jsou určeny výhradně pro civilní a komerční uživatele.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme