Kanada 6:1 Česko

Řetězec Julius Meinl nabízel prošlé a zkažené zboží

Omyté a očištěné, ale prošlé a zkažené potraviny si mohli koupit obyvatelé Českých Budějovic v prodejně Julius Meinl na Lannově třídě. Přišla na to při kontrole Státní zemědělská a potravinářská inspekce ČR, která proto uloží obchodnímu řetězci statisícové pokuty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vchod do obchodního domu | Foto: Jan Rosenauer

V lahůdkářském úseku musely prodavačky po nařízení vedoucího vracet zpět do prodeje závadné a prošlé potraviny, určené původně k likvidaci. Oznámila to mluvčí inspekce Daniela Kolejková.

"Inspektoři například v prodeji našli salám, který byl prošlý už v květnu. A začátkem září se tu podle informací inspekce omývali potraviny prošlé i několik měsíců. Náš úřad podal na Policii České republiky a na státní zastupitelství v Českých Budějovicích oznámení o podezření z trestného činu prodeje potravin ohrožujících zdraví spotřebitele a také z trestného činu vydírání," uvedla Kolejková.

Společnost Julius Meinl je prvním obchodním řetězcem, který kvůli silnému konkurenčnímu boji z Česka odchází. Na sedm desítek jeho prodejen koupí firma Ahold provozující supermarkety Albert a Hypernova. A právě ta tento týden na kontroly inspektorů doplatila také. Kvůli zamoření hlodavci jí uzavřeli prodejnu potravin v jindřichohradeckém hypermarketu.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme