Řidiči kamionů budou platit mýto od příštího roku

Od příštího roku budou i na našich silnicích platit řidiči kamionů mýto. Rozhodla o tom vláda. Poplatek se bude vztahovat na všechny nákladní vozy. Zatím ale není jasné, jakou technologii pro vybírání poplatků a sledování pohybu vozů vybere.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice

dálnice

Vláda jednala o elektronickém mýtu už podruhé. Tentokrát se ho ministru dopravy podařilo prosadit. Nejpozději v polovině roku vyhlásí kabinet výběrové řízení na dodavatele. Podle ministra Šimonovského není předem jasné, kterému systému dá Česko přednost - jestli německému satelitnímu, nebo rakouskému pozemnímu.

"Předvybrat si technologii by bylo stejnou osudovou chybou jako výběr izraelského dodavatele na dálnici D47, a proto já usiluji o to, aby tato vládou jmenovaná výběrová komise vybrala systém, který umožní splnění cílů, které Česká republika od tohoto zadávacího řízení očekává - podle mého názoru je nejdůležitější, abychom z toho za nejmenší náklady vybrali co nejvíce peněz."

Dodavatele systému by měla komise vybrat nejpozději do konce letošního roku tak, aby elektronické mýto mohlo v průběhu příštího roku začít fungovat.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme