Řidiči kamionů budou platit mýto od příštího roku

Od příštího roku budou i na našich silnicích platit řidiči kamionů mýto. Rozhodla o tom vláda. Poplatek se bude vztahovat na všechny nákladní vozy. Zatím ale není jasné, jakou technologii pro vybírání poplatků a sledování pohybu vozů vybere.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice

Vláda jednala o elektronickém mýtu už podruhé. Tentokrát se ho ministru dopravy podařilo prosadit. Nejpozději v polovině roku vyhlásí kabinet výběrové řízení na dodavatele. Podle ministra Šimonovského není předem jasné, kterému systému dá Česko přednost - jestli německému satelitnímu, nebo rakouskému pozemnímu.

"Předvybrat si technologii by bylo stejnou osudovou chybou jako výběr izraelského dodavatele na dálnici D47, a proto já usiluji o to, aby tato vládou jmenovaná výběrová komise vybrala systém, který umožní splnění cílů, které Česká republika od tohoto zadávacího řízení očekává - podle mého názoru je nejdůležitější, abychom z toho za nejmenší náklady vybrali co nejvíce peněz."

Dodavatele systému by měla komise vybrat nejpozději do konce letošního roku tak, aby elektronické mýto mohlo v průběhu příštího roku začít fungovat.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme