Rolák a modré džíny jako Jobs. Nové iPhony přilákaly do obchodů stovky 'jablíčkářů'

Kdo dnes nestojí před prodejnami společnosti Apple na nové iPhony 5s a 5c, jako by nebyl. Tak hodnotí někteří odborníci mánii, která se opět rozpoutala po nových telefonech od této americké společnosti. Dlouhé fronty před obchody by firmě s nakousnutým jablkem ve znaku měly pomoci zvýšit prodeje a zůstat předním výrobcem mobilů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V maskách, typickém roláku a modrých džínech čekala řada příznivců společnosti Apple na nové iPhony. Dlouhé fronty čítaly stovky lidí

V maskách, typickém roláku a modrých džínech čekala řada příznivců společnosti Apple na nové iPhony. Dlouhé fronty čítaly stovky lidí | Zdroj: Reuters

Dlouhé fronty před obchody Apple se dnes tvořily například v Sydney nebo v Mnichově. Tam se před prodejnami podle agentury Bloomberg seřadily hned dvě tisícovky lidí. V Louvru ráno čekalo na otevření obchodů zhruba 300 zákazníků a před tokijské prodejny si přišlo stoupnout asi 800 lidí.

Někteří z nich byli v převlečení a s maskami spoluzakladatele Steva Jobse, měli typické modré džíny a rolák. Analytici to ohodnotili uštěpačnými poznámkami, že "děti si budou mít zase s čím hrát".

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové iPhony jsou v obchodech. Kolik lidí na ně před prodejnami Applu čekalo a do jaké míry mohou pomoci společnosti v konkurenčním boji s jinými výrobci? Zjišťoval redaktor Jan Beneš

Vedení Applu ale bere prodej nových telefonů mnohem vážněji. Moc dobře ví, že si teď nemůže dovolit chybovat a ztratit tempo s ostatními výrobci. Na trhu s chytrými telefony bojuje hlavně se společností Samsung, která je kromě Ameriky úspěšnější na ostatních trzích.

Právě pro ty je podle odborníků určený levnější a osekanější iPhone 5c. O dražší a výkonnější model iPhone 5s je přesto mnohem větší zájem a lidé ve frontách čekají především na něj. Je možné, že to je i unikátní čtečkou otisků prstů, kterou nový iPhone 5s disponuje.

„Je to věc, kterou ostatní výrobci nemají. Pokud to bude ohromný trhák, bez kterého uživatelé nebudou moci přežít, tak budou muset ostatní výrobci zareagovat a něco podobného připravit také,“ říká šéfredaktor serveru Root.cz Petr Krčmář.

Čtečka otisků prstů u nového iPhonu 5s | Foto: Reuters

Jak moc tato novinka spolu s dalšími novými funkcemi oslovila zákazníky Applu, se svět dozví už v pondělí. Ten den by totiž firma měla vydat údaje o prodejích za první víkend.

A pokud budou prodeje chytrých telefonů od Applu růst stejně jako řady lidí před obchody, pak to bude pro společnost živá voda. Je totiž možné, že se ze zástupů stane dav, jako tomu bylo i při zahájení prodejů Apple iPhone 5.

Matěj Skalický, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme