Ropa zdražuje, těžební země by mohly svolat mimořádnou schůzku

Ceny ropy smazaly počáteční ztráty a vydaly se vzhůru. Nejprve měly vliv zprávy, že se američtí producenti po hurikánu Sally chystají obnovit těžbu. Poté začaly převládat zprávy, že Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojenci, tedy skupina označovaná jako OPEC+, by mohli na říjen svolat mimořádný summit, pokud se situace na trhu zhorší. Podle zdroje agentury Reuters to avizoval saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán.

Londýn/New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropa, barel ropy (ilustrační foto) | Foto: Carsten ten Brink/Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic | Zdroj: Flickr

Krátce před 18.00 našeho času vykazovala severomořská ropa Brent růst asi o 2,4 procenta a prodávala se za 43,24 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu přidávala 1,8 procenta na 40,90 dolaru za barel.

Na Mauriciu demonstrovaly desítky tisíc lidí. Vláda podle nich nezvládla reakci na únik ropy

Číst článek

Saúdský princ hovořil na uzavřeném zasedání OPEC+, které vedlo Rusko. Cílem setkání je zajistit lepší dodržování dohodnutých těžebních škrtů v důsledku klesajících cen ropy.

Podle tiskové zprávy a podle interního doporučení se na setkání nedohodly žádné změny ohledně současného cíle, tedy snížení produkce o 7,7 milionu barelů denně, což je zhruba osm procent celosvětové poptávky. Skupina OPEC+ snižuje produkci od ledna 2017, aby pomohla podpořit ceny a snížit globální zásoby ropy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme