Ceny ropy rostou, Saúdská Arábie a Rusko prodloužily své omezení dodávek o další tři měsíce

Ceny ropy v úterý rostly. Saúdská Arábie a Rusko oznámily další prodloužení dobrovolného snížení dodávek, a to celkem o 1,3 milionu barelů denně, které se tak protáhne do konce letošního roku.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naftové záložní generátory by už brzo mohly nahradit vodíkové články (ilustrační foto)

Naftové záložní generátory by už brzo mohly nahradit vodíkové články (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Kolem 17.30 SELČ cena severomořské ropy Brent rostla o 1,7 procenta na 90,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala 2,1 procenta a prodávala se za 87,38 dolaru za barel.

Z Ruska teče levná ropa do Indie, peníze za ni ale zůstávají v Novém Dillí. Rupie se nesmí vyvážet

Číst článek

Saúdskoarabská státní tisková agentura SPA uvedla, že rozhodnutí Rijádu o prodloužení dobrovolného snížení těžby o jeden milion barelů denně bude každý měsíc přezkoumáváno, aby se zvážilo, zda není potřeba toto snížení prohloubit, nebo naopak těžbu zvýšit. Rusko uvedlo, že prodlužuje své dobrovolné škrty do konce roku, aby udrželo stabilitu a rovnováhu na trzích s ropou. Tyto škrty jsou nad rámec dohody skupiny OPEC+, která zahrnuje Organizaci zemí vyvážejících ropu a její spojence, v čele s Ruskem.

I když se všeobecně očekávalo, že Saúdská Arábie prodlouží dobrovolné snížení do konce října, a Rusko naznačilo, že také plánuje prodloužit své omezení těžby, prodloužení o tři měsíce je neočekávané, uvedla agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme