Ropa zvedla ceny v průmyslu

Ceny v českém průmyslu v dubnu rostly, zveřejnil to dnes Český statistický úřad. Růst cen byl ve znamení výrazného zvýšení cen ropy, naopak v ostatních segmentech ceny klesaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automobilka TPCA v Kolíně

automobilka TPCA v Kolíně | Foto: TPCA

Nadále tak platí, že například elektronika nebo vybavení pro domácnosti zůstanou relativně levné a jejich ceny by měly dále klesat díky dovozům levnějšího zboží ze zahraničí.

Podle Heleny Horské z Reiffeisenbank je ale také velmi zajímavý vývoj v oblasti automobilů: "Je zajímavé, že se zastavil pokles cen v dopravním průmyslu. Může to signalizovat, že doposud naznačující se pokles a zlevňování automobilů může v následujících měsících ustat."

Zemědělské produkty zlevnily v dubnu meziročně o 17 celých a 6 desetin procenta. Ceny klesají hlavně díky loňské velmi dobré úrodě a také je oproti loňsku silnější naše koruna, to snižuje cenu dovezených potravin ze zahraničí. V dubnu nejvíce zlevnilo ovoce, vejce, obiloviny a také maso, protože klesají výkupní ceny prasat a drůbeže. Obecně v zemědělství pokračuje pokles cen, a tak by potraviny měly být do budoucna levnější. A to se týká i mlékárenských nebo třeba pekárenských výrobků. tento trend však nemusí trvat dlouho.

Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme