Roste zájem investorů o rozvíjející se trhy

Zájem o rozvíjející se trhy roste. Svědčí o tom i to, že o ně firmy, které chtějí investorům nabídnout své akcie, mají větší zájem než o trhy rozvinuté. Čína, Brazílie a další giganti, ale stejně tak i o něco menší země, se tak na celkovém objemu nově emitovaných akcií mohou letos podílet více než z poloviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská burza | Foto: Marián Vojtek

To by znamenalo, že na rozvíjejících se trzích může proběhnout takzvaná IPO, tedy první nabídka akcií spojená se vstupem na burzovní trh, za sto miliard dolarů. A možná, že i více. Jen v Polsku totiž například analytici banky UniCredit očekávají prodej nových akcií za více než deset miliard.

Přehrát

00:00 / 00:00

O burzovním trhu a zájmu investorů o rozvíjející se ekonomiky mluvil na Rádiu Česko analytik BH Securities Petr Hlinomaz.

"Větší zájem o rozvíjející se trhy určitě souvisí s očekávaným rychlejším ekonomickým vývojem v těchto zemích. To podporuje i růst burz a na rostoucí burze se snáze získávají finanční prostředky," míní analytik BH Securities Petr Hlinomaz.

Roman Chlupatý, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme