Rozpočtový výbor o termínu zavedení registračních pokladen

Živnostníci stále nevědí, od kdy a zda vůbec, budou kupovat do svých obchodů a restaurací registrační pokladny. Snad to napoví dnešní jednání rozpočtového výboru sněmovny. Hlasy z ČSSD navrhují polovinu roku 2006, naopak lidovci až leden 2008. Výbor doporučí termín poslancům a ti by měli hlasovat ještě letos. Ekonomové ale tvrdí, že pokladny s fiskální pamětí výběr daní nezlepší. Proti jejch povinnému užívání jsou také podnikatelé

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

registrační pokladna | Foto: VS Computer Systems

Spory o termíny rozdělily vládní koalici. Sociální demokraté navrhují polovinu roku 2006, lidovci naopak s povinným užíváním pokladen nespěchají. "Možná bych uměl mluvit i o termínu 1.1. 2007, a co mi přijde jako politiká provokace a s čím nikdy nemůžu souhlasit, je termín 1.7. 2006," říká šéf rozpočtového výboru - lidovec Miroslav Kalousek. Opoziční ODS nechce registrační pokladny vůbec.

Proti jejich povinnému užívání jsou také podnikatelé, jak tvrdí šéf jejich sdružení Bedřich Danda. "V současné době se dělají nájezdy ČOI a celních úřadů na tržiště různých cizokrajných občanů a zabavuje se zboží za 100 miliónů a více. Funguje to, přitom tyto registrační pokladny byly zaměřeny na tato tržiště. Když se chce, tak to jde a nevidím, proč by se zaváděly nějaké pokladny."

Pokladny mají elektronicky evidovat veškeré přijaté platby. Rozpočtový výbor dnes doporučí termín poslancům a ti by měli hlasovat ještě letos.

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme