Ruské burzy se propadly, trhy tak reagují na povolební protesty

Ruské burzy se propadly. Experti to dávají do souvislosti s pokračujícími protesty opozice proti výsledkům voleb. Na pokles má podle odborníků vliv i dění na evropských trzích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a protestující proti výsledkům ruských parlamentních voleb. | Foto: Reuters

Přestože investoři přijali zprávy o ruských parlamentních volbách v klidu, povolební dění vnímají trhy mnohem citlivěji. Příčinou nejsou opoziční demonstrace samy o sobě, ale očekávání politické reakce ze strany nejvyšších míst ruského vedení.

Ruská policie v úterý znovu rozehnala protestní akce v centru Moskvy, demonstranty zatýkala i v Petrohradě a Rostově na Donu. Opozice považuje parlamentní volby, ve kterých zvítězila vládní strana Jednotné Rusko, za zmanipulované. Naopak prezident Medvěděv označuje hlasování za čestné a férové.

ČTĚTE TAKÉ: Stovky lidí skončily v Rusku ve vazbě kvůli volebním protestům

Na ruských internetových stránkách i v sociálních sítích se ale od uzavření volebních místností objevily stovky videozáznamů a fotografií svědčících o porušování zákona. Úřady už dostaly tisíce žalob a stížností. Opozice chce v demonstracích pokračovat, další mítink ohlásila na sobotu.

Igor Maňour, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme