Na evropské potraviny s buldozerem. V Rusku rozjezdili přes tunu sýra, pocházel totiž z Nizozemska

Doslova těžký kalibr nasadili v ruském Krasnojarsku na 1460 kilogramů sýrů, část z nich totiž podle etiket pocházela z Nizozemska. Kvůli platnému ruskému embargu na dovoz západních potravin se tak sýry musely zlikvidovat.

Krasnojarsk (Rusko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunu a půl sýrů jejich majitel přeznačoval etiketami, na kterých byly jako země původu uvedeny Rusko a Bělorusko. Na části sýrů ale ještě zůstaly etikety „vyrobeno v Nizozemsku“, píše televize Belsat.

Holandské sýry tak z rozhodnutí ruské Federální služby pro veterinární a fytosanitární dozor skončily na skládce, kde je spektakulárně rozjezdil buldozer.

Podobný osud potkal nedávno u Jekatěrinburgu 77 kilo nelegálně dovezených jablek, na skládce je nejdřív rozdrtil radlicí bagr, rozjezdil koly a pak zahrnul zeminou.

Ničení dovezených potravin původem z Evropské unie, USA a Kanady je důsledkem hospodářských sankcí, které Moskva schválila v srpnu 2014 v reakci na sankce Západu, přijaté kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym a po propuknutí ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny.

Na seznamu zakázaných produktů jsou především masné a mléčné produkty, ryby, ovoce a zelenina.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme