Rusko hlavním hostem letošního veletrhu v Hannoveru

Na úvod letošního veletrhu v Hannoveru dnes kancléř Gerhard Schröder a prezident hlavní hostující země - Ruska - Vladimir Putin zahájili dvoustranné ekonomické fórum. Tradiční průmyslová výstava má letos přilákat nové investory do Ruska a zároveň tuto zemi přiblížit Evropské unii. Rusko nabízí především spolupráci v oboru vysoce rozvinutých technologií, energetice a ropném průmyslu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahájení veletrhu v Hannoveru

zahájení veletrhu v Hannoveru | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Kancléř Schröder znovu potvrdil, že podporuje úzké hospodářské vztahy s Ruskem i přes kritiku ze strany opozice, která mu vyčítá, že pomíjí porušování lidských práv v Čečensku, likvidaci ropného gigantu Jukos a prohřešky Vladimira Putina proti demokracii, ten za to ale německé ekonomice nabízí exkluzivitu.

Dnes podepsaná dohoda mezi ruskými železnicemi a firmou Siemens zajišťuje německým výrobcům zakázky do roku 2O15 a tedy udržení pracovních míst a rozvoj výroby. Německý koncern BASF se pak jako vůbec první zahraniční partner bude podílet na těžbě zemního plynu a jeho transportu do Evropy, stejně jako budování plynovodu přes Balt a využití nalezišť v Severním moři.

O pozornost návštěvníků hannoverského průmyslového veletrhu se uchází 6 tisíc vystavovatelů ze 60 zemí světa, hlavně ale z Ruska.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme