Rusko nechce dovážet polské potraviny

Prakticky žádné polské potraviny ode dneška nesmějí do Ruska. Moskva jejich dovoz zakázala kvůli častému falšování veterinárních a celních osvědčení. Ve Varšavě ale sílí přesvědčení, že jde o další protipolský tah prezidenta Putina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jídlo | Foto: Věra Strnadová

Polský velvyslanec v Moskvě Stefan Meller měl původně dnes ukončit svou čtyřletou misi v Rusku. Stal se totiž ministrem zahraničí v nové polské vládě. V Moskvě se dnes bude loučit se starou funkcí a zároveň ho čeká první úkol v roli šéfa diplomacie - setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Bude se ho snažit přesvědčit, aby Rusko odvolalo plošný zákaz dovozu polských potravin. Podle mnoha polských politiků jsou padělaná veterinární a fytosanitární osvědčení jen záminkou.

"Krize kolem vývozu masa je součástí dlouhodobé politiky, která popírá stabilitu, postavení a věrohodnost Polska, Litvy, Lotyšska a Estonska," domnívá se Dariusz Szymczycha z prezidentské kanceláře.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme